Przejdź do treści

Nowości w medycynie -
E-konferencja Termedii

Medycyna jest wyjątkową dziedziną, w której stale przeprowadza się badania i eksperymenty.  Z tego powodu dobrze, gdy specjaliści aktualizują swoją wiedzę, by zawsze świadczyć jak najlepszą pomoc swoim pacjentom. Dobrym sposobem na poznanie obecnych standardów i nowych odkryć jest wzięcie udziału w konferencji. Organizowane przez Termedię wydarzenia pozwalają poznać nowoczesne trendy w medycynie. Jednym z takich eventów jest E-Kongres Top Medical Trends.

Czym jest E-kongres Top Medical Trends?

We wrześniu 2020 będzie mieć miejsce jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w zakresie medycyny –  E-Kongres Top Medical Trends. W czasie trwania konferencji, specjaliści będą mogli poznać najnowsze doniesienia z medycznego świata. Na uczestników czeka wiele spotkań z różnymi lekarzami, którzy będą opowiadać i tłumaczyć zagadnienia z różnych dziedzin medycyny. Z uwagi na obecnie panującą pandemię koronawirusa, wystąpienia prelegentów będą transmitowane za pośrednictwem platformy internetowej, jednak ogromnym plusem tego rozwiązania jest przede wszystkim wygoda uczestników. Po zalogowaniu na platformę, będzie dostępna nie tylko relacja na żywo z wydarzenia, ale też wiele materiałów dodatkowych w wersji elektronicznej. Ciekawostki i nowe doniesienia medyczne, omawiane na konferencji, pozwolą wdrożyć do codziennej praktyki bardziej skuteczne techniki leczenia, poznać nowe urządzenia, lekarstwa i wiele więcej.

Jakie nowoczesne trendy w medycynie będą poruszane w ramach  E-Kongres Top Medical Trends? Przede wszystkim warto wspomnieć, że w każdy dzień omawiane będą zagadnienia konkretnej dziedziny medycyny. Na przykład, podczas spotkań z zakresu kardiologii, uczestnicy będą mogli zobaczyć wirtualne stoiska. Dochodzi do tego wykład o migotaniu przedsionków, chorobach serca w przypadku ciąży i niewydolności serca w cukrzycy.

W przypadku neurologii omówione zostaną tematy dotyczące stwardnienia rozsianego, choroby Parkinsona, padaczki, zawrotów głowy i ich niebezpieczeństwa. Z zakresu endokrynologii wykłady będą dotyczyły  tarczycy  w ciąży, onkologicznych problemów endokrynologicznych i tyreologii dziecięcej. Natomiast specjaliści POZ zainteresowani reumatologią mogą dowiedzieć się więcej na temat rozpoznawania i monitorowania przebiegu RZS, a także dny moczanowej. Poruszona zostanie też diagnostyka i terapia wczesnego zapalenia stawów i rekomendacje ACR dla leczenia MIZS.

Z kolei w kontekście psychiatrii, wykładowcy będą prezentować tematy dotyczące powiązania bólu i bezsenności, a także zagrożeń psychicznych u młodzieży, zespołu Münchhausena oraz zaburzeń zachowania w przypadku demencji.

To zaledwie kilka przykładów, ponieważ omawiane nowości w medycynie będą także dotyczyły pediatrii, hematoonkologii, dermatologii, gastroenterologii, leczenia ran i bólu, pulmonologii itd.
Uczestnictwo w konferencjach wymaga rejestracji za sprawą formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie Termedii. Uczestnik zyska dostęp do platformy, na której dostępne będą wykłady, wirtualne stoiska i wiele materiałów dydaktycznych.